Jesteś tutaj: Blog Influencer prowadzi działalność gospodarczą w której nagrywa filmiki promujące jakiś produkt. Czy zakup tego produktu może zostać wliczony w koszty firmy?

Influencer prowadzi działalność gospodarczą w której nagrywa filmiki promujące jakiś produkt. Czy zakup tego produktu może zostać wliczony w koszty firmy?

Jeżeli produkt został zakupiony z własnych środków przedsiębiorcy, to oczywiście że tak, gdyż jest to jego narzędzie pracy bez którego nie może prowadzić działalności.

Zgodnie z art. 22 ust. 1 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

Kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 23.

Osoba, która zarabia na nagrywaniu promocji/recenzji musi posiadać i wykorzystać dany produkt na filmiku lub w programie, aby poprawnie go przedstawić swoim widzom. Od tego jak dobrze przedstawi jego możliwości zależy jego/jej oglądalność, a tym samym przychód dla firmy.            Aspekt ten najczęściej dotyczy obecnych na rynku dziennikarzy, a także nowych jego uczestników takich jak youtuberzy, instagramerzy, tiktokerzy, którymi mogą być również fryzjerki, kosmetyczki lub po prostu osoby lubiące tworzyć recenzje. W takim wypadku wszelkiego rodzaju produkty, które przedsiębiorca z własnych środków kupuje, promuje i które zwiększają oglądalność programu telewizyjnego lub kanału czyli: kosmetyki, narzędzia, czy nawet zabawki takie jak np. pudełko klocków, będzie dla przedsiębiorcy kosztem.

Powyższy artykuł został sporządzony, w oparciu o przepisy z Ustawy o podatku dochodowym z  Dz.U.2021.1128 t.j. oraz interpretację Krajowej Informacji Skarbowej sygnatura 0115-KDIT3.4011.214.2019.2.DR. 

E-Tax Optimal Biuro Rachunkowe Iwona Wójcik

Kontakt z nami

Stryszawa 712 A, 34-205 Stryszawa

ul. A.Mickiewicza 46, 34-200 Sucha Beskidzka

Kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku

 9:00-17:00

  883-875-167

E-Tax Optimal Biuro Rachunkowe Iwona Wojcik -
Profesjonalny Sprzedawca Oferteo.pl

© wszystkie prawa zastrzeżone