Jesteś tutaj: Blog Zakup garażu

Zakup garażu

Z pisma Ministerstwa Finansów, przesłanego do Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. w dniu 30 maja 2019 r. wynika, że do wydatków, ujmowanych w kosztach podatkowych w ramach limitu 75%, zalicza się także wydatki na zakup miejsca postojowego (garażowego) – jeżeli samochód osobowy jest wykorzystywany do tzw. celów mieszanych.

Jak czytamy w tym piśmie: „(…) Okoliczność, że samochód jest wykorzystywany również do celów niezwiązanych z działalnością gospodarczą powoduje, że z kosztów podatkowych należy wyłączyć 25% poniesionych przez podatnika wydatków z tytułu kosztów używania takiego samochodu.

Do wydatków związanych z używaniem samochodu osobowego (wydatków eksploatacyjnych) można zaliczyć w szczególności wydatki ponoszone na: nabycie paliw silnikowych, serwis samochodu, wymianę opon, myjnię, naprawy i części zamienne, wymianę płynu hamulcowego oraz płynu do spryskiwaczy, opłaty parkingowe, opłaty za przejazd autostradą, opłaty rejestracyjne, badania diagnostyczne.

Wobec powyższego, wydatki na miejsce postojowe (własne, za które płaci się czynsz do wspólnoty lub wynajmowane) albo garaż (własny lub wynajmowany) również podlegają limitowi wynikającemu z art. 23 ust. 1 pkt 46a Ustawy o PIT i art. 16 ust. 1 pkt 51 Ustawy o CIT.”

E-Tax Optimal Biuro Rachunkowe Iwona Wójcik

Kontakt z nami

Stryszawa 712 A, 34-205 Stryszawa

ul. A.Mickiewicza 46, 34-200 Sucha Beskidzka

Kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku

 9:00-17:00

  883-875-167

E-Tax Optimal Biuro Rachunkowe Iwona Wojcik -
Profesjonalny Sprzedawca Oferteo.pl

© wszystkie prawa zastrzeżone