Jesteś tutaj: Blog "Biała" lista podatników

"Biała" lista podatników

W związku z wejściem w życie 1 września 2019 "Białej" listy podatników, wszyscy przedsiębiorcy będący podatnikami VAT mają obowiązek posiadania numeru rachunku rozliczeniowego otwartego w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Taki rachunek musi być zgłoszony do CEiDG.

 Od stycznia 2020r. transakcje powyżej 15 000 zł muszą trafić na rachunek kontrahenta wskazanego w wykazie podatników VAT. Jeżeli płatność zostanie zlecona na inny rachunek niż wskazany w wykazie to nie będzie można zaliczyć tego wydatku do kosztów uzyskania przychodów oraz nabywca będzie solidarnie odpowiadać ze sprzedawcą, który jest czynnym podatnikiem VAT, za jego zaległości podatkowe w tej części VAT, która przypada na płatność za transakcję, potwierdzoną fakturą dokonaną przelewem na rachunek inny niż zawarty na dzień zlecenia przelewu na wykazie podatników VAT.

Od 1 września do 31 grudnia 2019r. - nie ponosimy konsekwencji finansowych, nawet jeśli zapłacimy na rachunek inny niż wskazany w wykazie podatników VAT. To czas na to, aby przedsiębiorcy przyzwyczaili się i nauczyli korzystać z wykazu.

Konsekwencje finansowe będą od 1 stycznia 2020r.

Link do wyszukiwarki, gdzie można sprawdzić numery rachunków kontrahentów, jak również własnej firmy.

https://www.podatki.gov.pl/wykaz-podatnikow-vat-wyszukiwarka

E-Tax Optimal Biuro Rachunkowe Iwona Wójcik

Kontakt z nami

Stryszawa 712 A, 34-205 Stryszawa

ul. A.Mickiewicza 46, 34-200 Sucha Beskidzka

Kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku

 9:00-17:00

  883-875-167

E-Tax Optimal Biuro Rachunkowe Iwona Wojcik -
Profesjonalny Sprzedawca Oferteo.pl

© wszystkie prawa zastrzeżone