Jesteś tutaj: Blog Czy usługi świadczone w Niemczech (usługi dotyczące elektryki w budynkach) wchodzą w limit do VAT 200000 zł.

Czy usługi świadczone w Niemczech (usługi dotyczące elektryki w budynkach) wchodzą w limit do VAT 200000 zł.

eżeli usługi dotyczące elektryki w budynkach wykonywane są w Niemczech i miejsce świadczonych usług budowlanych znajduje się poza Polską, wartości tych usług nie należy wliczać do limitu obrotów uprawniającego do zwolnienia z VAT.

Potwierdza to Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 1 sierpnia 2018 r., sygn. 0114-KDIP1-2.4012.460.2018.1.PC, w którym organ określił, że „(…) odpłatne świadczenie usług, których miejsce świadczenia (opodatkowania) znajduje się poza terytorium kraju nie stanowi sprzedaży w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług.
Zatem przy ustalaniu prawa do zwolnienia podmiotowego, o którym mowa w art. 113 ustawy nie uwzględnia się świadczenia usług, których miejsce opodatkowania znajduje się poza terytorium kraju.”

W przypadku, gdy polski podatnik wykonał usługę budowlaną (usługi dotyczące elektryki w budynkach) na nieruchomości położonej zagranicą, to w państwie położenia nieruchomości należy ją opodatkować. W Polsce usługa ta nie podlega opodatkowaniu. O sposobie rozliczania podatku, jego wysokości oraz o podmiocie zobowiązanym do jego rozliczenia decydują przepisy położenia budowanej (albo remontowanej) nieruchomości, tj. kraju, w którym znajduje się miejsce świadczenia usługi.

E-Tax Optimal Biuro Rachunkowe Iwona Wójcik

Kontakt z nami

Stryszawa 712 A, 34-205 Stryszawa

ul. A.Mickiewicza 46, 34-200 Sucha Beskidzka

Kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku

 9:00-17:00

  883-875-167

E-Tax Optimal Biuro Rachunkowe Iwona Wojcik -
Profesjonalny Sprzedawca Oferteo.pl

© wszystkie prawa zastrzeżone