Jesteś tutaj: Blog Czy osoba zatrudniona na 3/4 etatu może być zwolniona z ZUS społecznych? Jeżeli nie może być zwolniona (zarabia mniej niż najniższa krajowa) to czy może skorzystać z preferencyjnego ZUS dla nowych przedsiębiorców?

Czy osoba zatrudniona na 3/4 etatu może być zwolniona z ZUS społecznych? Jeżeli nie może być zwolniona (zarabia mniej niż najniższa krajowa) to czy może skorzystać z preferencyjnego ZUS dla nowych przedsiębiorców?

Z preferencyjnych zasad opłacania składek nie mogą skorzystać osoby, które:

    - w okresie ostatnich 60 miesięcy kalendarzowych przed dniem rozpoczęcia wykonywania działalności gospodarczej prowadziły pozarolniczą działalność,
   -  wykonują działalność gospodarczą na rzecz byłego pracodawcy, na rzecz którego przed dniem rozpoczęcia działalności gospodarczej w bieżącym lub w poprzednim roku kalendarzowym wykonywały w ramach stosunku pracy czynności wchodzące w zakres wykonywanej działalności gospodarczej.

Jeżeli więc przedsiębiorca po raz pierwszy prowadzi działalność gospodarczą i nie wykonuje usług na rzecz byłego pracodawcy w ramach działalności gospodarczej - przysługuje mu prawo do opłacania preferencyjnych składek do ZUS. 

E-Tax Optimal Biuro Rachunkowe Iwona Wójcik

Kontakt z nami

Stryszawa 712 A, 34-205 Stryszawa

ul. A.Mickiewicza 46, 34-200 Sucha Beskidzka

Kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku

 9:00-17:00

  883-875-167

E-Tax Optimal Biuro Rachunkowe Iwona Wojcik -
Profesjonalny Sprzedawca Oferteo.pl

© wszystkie prawa zastrzeżone